• خبر روز


تجربه‌های موفق فرانسه در زمینۀ گردشگری در دانشگاه علامه طباطبائی تشریح می‌شود

نشست تخصصی «توسعۀ پایدار گردشگری، میراث و اقتصاد مقاومتی» با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه آویون فرانسه سه شنبه ۲۸ آذرماه در دانشکده مدیریت و حسابداری برگزار می‌شود.

دکتر محمود ضیایی دبیر علمی و اجرایی این نشست در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، با اشاره به اهداف برگزاری این نشست، تصریح کرد: توسعۀ گردشگری به عنوان یکی از محورهای پیشبرد سیاست‌های «اقتصاد مقاومتی» شناخته می‌شود. آنچه گردشگران داخلی و خارجی را جذب یک مقصد می‌کند قبل از هر چیز  تنوع و اصالت جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی آن است. از این رو حفظ و ارتقای میراث کهن فرهنگی و طبیعی کشورمان نه تنها تضمین کنندۀ تامین نیازهای نسل‌های آتی است، بلکه برای استمرار بخشیدن به جریان‌های گردشگری امری ضروری و انکارناپذیر است.

دکتر ضیایی اظهار کرد: کشور فرانسه در جذب گردشگران بین‌المللی «رتبۀ اول جهانی» را به خود اختصاص داده است، به همین دلیل استفاده از تجربه‌های این کشور می‌تواند به انتقال رویکردها و تجربه‌های نوین مدیریتی در زمینه بهره‌برداری پایدار از میراث غنی تاریخی و فرهنگی کشورمان کمک کند. بر این اساس با برگزاری این نشست علاوه بر حضور صاحب نظران داخلی از پروفسور «فلیپ بشیمون» استاد دانشگاه آونیون فرانسه نیز به منظور هم‌فکری و تبادل نظر در این خصوص دعوت به عمل آمده است.

دبیر علمی و اجرایی این نشست تخصصی در ادامه اضافه کرد: امیدواریم دستاوردهای این نشست که در چارچوب همکاری‌های بین‌المللی علمی و آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی صورت می‌گیرد ضمن توسعۀ دانش نظری در حوزۀ حفظ، احیاء و ارتقای میراث تاریخی و فرهنگی کشورمان، به انتقال تجارب موفق و دستاوردهای کشور فرانسه به دانشجویان، مدیران و صاحبان کسب و کارهای گردشگری در کشور کمک کند. لازم به ذکر است «نشست تخصصی توسعۀ پایدار گردشگری، میراث و اقتصاد مقاومتی» سه شنبه ۲۸ آذر ماه از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در دانشکدۀ مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود.

چهارشنبه ٢٢ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:٣٠ شماره خبر: ٤٩٤٦ بازدید: 2092 نسخه چاپي