«مدل‌سازی مالی با استفاده از نرم افزار MATLAB  و Python»

۳۰ دی ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۵ کد : ۲۴۳۲۳ معرفی کتاب
تعداد بازدید:۳۶۸
کتاب «مدل‌سازی مالی با استفاده از نرم افزار MATLAB  و Python» نوشته عبدالساده نیسی و مسلم پیمانی فروشانی به همت مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی به چاپ رسید.
«مدل‌سازی مالی با استفاده از نرم افزار MATLAB  و Python»

مدل، نمایش ساده‌سازی شده پدیده‌های واقعی با استفاده از ابزارهای مختلف (از شکل، نمودار و ماکت گرفته تا روابط کمی) است. در این بین، روش‌های کمی، ابزار اصلی مدل‌سازی در مالی است. بر همین اساس آنچه در این کتاب نیز بدان پرداخته شده است، مدل‌سازی متغیرهای مالی با استفاده از فنون کمی است. در این راستا در کتاب پیش رو، با بخش‌بندی این مدل‌ها به سه بخش کلی شامل مدل‌های مربوط به سهام (و پرتفوی)، مدل‎های خاص اوراق بهادار با درآمد ثابت (با مفروض دانستن حالات مختلف برای نرخ سود) و در نهایت مدل‌هایی برای اوراق مشتقه، به تشریح و استخراج مدل‌های مربوط با استفاده از برنامه‌نویسی در دو نرم‌افزار MATLAB و Python، با داده‌های واقعی (عمدتا داده‌های واقعی بازار سرمایه ایران)، اجرا شده است. 
علاوه بر بخش‌های ذکر شده، در پنج قسمت مجزا مروری اجمالی بر مهم‌ترین مطالب در حوزه ریاضیات معمولی، احتمالات، ریاضیات تصادفی و همچنین برنامه‌نویسی در MATLAB و Python ارائه شده است. لازم به ذکر است که این کتاب می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری رشته مالی و در درس مدل‌سازی مالی مورد استفاده قرار گرفته یا توسط خوانندگان علاقه‌مند در این حوزه و فعالان بازارهای مالی مطالعه شود.

ناشر: انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی
تعداد صفحات: 390
نوبت چاپ: ویرایش دوم، چاپ اول
تاریخ انتشار: 1402
نوع جلد: شومیز
اندازه: وزیری

علاقه‌مندان می‌توانند جهت سفارش کتاب به آدرس https://book.atu.ac.ir/book_831.html مراجعه کنند.
 

کلید واژه ها: دانشگاه علامه طباطبائی معرفی کتاب مدل سازی مالی عبدالساده نیسی مسلم پیمانی فروشانی


نظر شما :