• خبر روز


ارائه راهکارها و سیاست های مناسب به دولت از سوی خوشۀ ارتباطات و رسانۀ دانشگاه علامه طباطبائی

دانشگاه علامه طباطبائی در ادامه رویکرد های خود برای ارتباط با جامعه و کمک به حل مسائل آن با تشکیل خوشه های مشورتی تخصصی به ارائه راهکارهایی به دولت پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، با شیوع بیماری کرونا در کشور، دانشگاه علامه طباطبائی با تشکیل چندین خوشۀ مشورتی تخصصی، راهکارها و سیاست های مناسب با شرایط را به هیئت دولت پیشنهاد داده است. خوشه ارتباطات و رسانه دانشگاه نیز در این راستا با تحقیقات انجام داده اخیر خود به اختصار به ابعاد مختلف موضوع از جمله تنوع دغدغه های جامعه در شرایط کرونا، ابعاد اطلاع رسانی موضوع در رسانه های داخلی، خارجی و الکترونیکی و راهکارهای سیاسی و رسانه ای پرداخته است.

در گزارش اخیر این خوشه آمده است: با توجه به چشم اندازهای مطرح شده از بیماری کووید 19، تمرکز روی سیاست «مهارت زندگی با کرونا» ضروری به نظر می رسد. همچنین پیگیری سیاست «فهم دربرگیری کرونا» با آگاهی‌بخشی گسترده نسبت به خطرات و جدی بودن آن امری اجتناب‌ناپذیر است.

ترغیب به «مشارکت و همراهی عمومی در پیشگیری و مدیریت بیماری کرونا» از طریق رعایت پروتکل های ابلاغی و نظارت عمومی در قالب گفت‌وگوی شهروندان، ضرورت آمادگی روابط عمومی نهادهای دخیل در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در حوزۀ بیماری کووید 19 به شکلی دو طرفه که برای بازخوردها و پیشنهادهای شهروندان باز باشد، استفاده از ظرفیت سفیران سلامت و نهادهای مدنی، ایجاد نوعی از ارتباطات سلامت به مثابه یک راه حل پایدار بین بخشی، شامل حوزه های آموزشی سلامت، ارتباطات اجتماعی و کلامی بازاریابی اجتماعی، روانشناسی و مردم شناسی، در قالب بسیج اجتماعی به منظور ارتقای سطح اعتماد و مشارکت عمومی در برنامه های پیش بینی شده در فرآیند مقابله با شیوع همه‌گیری‌ها و پیگیری سیاست های اعتباربخشی به پیام های رسانه ای با کمک گرفتن از اعتبار اجتماعی و علمی نهادهای علمی به منظور راستی آزمایی اطلاعات منتشر شده برای بازسازی اعتماد شهروندان از جمله ابعاد و راهکارهای ارائه شدۀ خوشۀ ارتباطات و رسانۀ دانشگاه علامه طباطبائی به دولت است.

 

چهارشنبه ٩ مهر ١٣٩٩ - ١٤:٢٩ شماره خبر: ١٣٠٠٥ بازدید: 351نسخه چاپي