• خبر روز


مراسم اعطای «جایزه حقوق شهروندی» دانشگاه علامه طباطبائی به دستگاه‌ها و شخصیت‌های مؤثر برگزار می شود

مراسم اعطای اولین جایزه «جایزه حقوق شهروندی» دانشگاه علامه طباطبائی 10 اردیبهشت ماه جاری طی مراسمی با حضور شخصیت های علمی و اجرایی کشور، به دستگاه‌ها و شخصیت‌های مؤثر در ایفای حقوق شهروندی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حمیدرضا علومی یزدی، معاون پژوهشی دانشگاه و دبیر علمی این جایزه در این خصوص گفت: دانشگاه علامه طباطبائی با توجه به ظرفیت های علمی و پژوهشی خود در عرصه های مختلف علوم انسانی و اجتماعی با توجه به فصل آرمانی سوم قانون اساسی، حق‌ها و آزادی‌های تثبیت و تضمین‌شده در نظام حقوقی ایران و منشور حقوق شهروندی ابلاغی رئیس‌جمهور محترم و در جهت ترویج و تقویت گفتمان حقوق شهروندی، اولین جایزه حقوق شهروندی را در چند حوزه مختلف به‌صورت سالانه اعطا می‌نماید. او افزود: دانشگاه علامه طباطبائی به‌عنوان یکی از مراکز علمی سطح یک جمهوری اسلامی ایران و قطب پژوهشی علوم انسانی و با برخوردار بودن از گنجینه ارزشمند دانشمندان و حقوقدانان به نام کشور باهدف ارتقای حقوق شهروندی در کشور و فعالیت‌های چهره‌های مختلف حقوقی، دانشگاهی و سیاسی کشور این جایزه را در نظر گرفته است. دکتر علومی یزدی هدف از این اقدام دانشگاه را فرهنگ‌سازی در اجرای مفاد مطرح‌شده در منشور حقوق شهروندی در کلیه دستگاه‌های اجرایی با رویکرد بررسی میزان موفقیت در اجرای مفاد این منشور و تشویق و ترغیب هرچه بیشتر بخش‌های مختلف دستگاه اجرایی کشور درزمینه اجرای حقوق شهروندی عنوان نمود و افزود: امیدواریم با اعطای «جایزه حقوق شهروندی دانشگاه علامه طباطبائی» ضمن حمایت از دستگاه‌های حامی و مجری حقوق شهروندی، الگو و نهادهای موفق به جامعه معرفی گردند.

او با اشاره به جزئیات برگزاری اولین دوره از اعطای این جایزه گفت: این جایزه در 6 محور به فعالان حوزه‌های مختلف در خصوص حقوق شهروندی اعطا خواهد شد. انتخاب برترین‌ها در حوزه‌های: سازمان مردم‌نهاد، برترین فعال اجتماعی، تلاش قانون‌گذاری، برترین دستگاه اجرایی و تصمیم قضایی در راستای تضمین حقوق شهروندی و نیز عملکرد دستگاه‌های اجرایی ازنظر عملکرد در حوزه حقوق شهروندی  از محورهای موردنظر و انتخاب در اعطای این جایزه است.

لازم به ذکر است این مراسم 10 اردیبهشت‌ماه جاری از ساعت 15 الی 18 در محل سالن اجتماعات دانشکده حقوق و علوم سیاسی برگزار خواهد شد.

چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٥:٥٨ شماره خبر: ٨٦١٩ بازدید: 3298نسخه چاپي