فراخوان دومین دوره جشنواره علوم انسانی عمار

تاریخ : ۰۸ خرداد ۱۴۰۲

دبیرخانه جشنواره مردمی علوم انسانی عمار برگزار می کند:

دبیرخانه جشنواره مردمی علوم انسانی عمار با هدف تأمل نظری بر مشاهده‌های انباشت شده آثار و اقدام‌های درون جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، دومین دوره جشنواره علوم انسانی عمار را برگزار می کند.
پژوهشگران وعلاقه‌مندان می توانند آثار خود را در قالب مقاله علمی، یادداشت و گفتار علمی به آدرس fanoos.ammarfilm.ir ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار: 31 اردیبهشت ماه 1402

سرفصل‌های فراخوان:
-     انسان انقلاب اسلامی
-    جامعه انقلاب اسلامی
-     جهان انقلاب اسلامی
-     آینده انقلاب اسلامی

نحوه شرکت:
آثار ارائه شده به این جشنواره می‌بایست واجد وجوهی از تأمل نظری بر روی یک پدیده، تجربه و مسئله عینی باشد. کلیه آثاری که روایتی مشاهداتی از انسان، جامعه، جهان و آینده انقلاب اسلامی به دست می‌دهند می‌توانند دست‌مایه تأمل نظری پژوهشگران باشند. بخش قابل توجهی از آثاری با این ویژگی، در قالب‌ فیلم مستند و دیگر قالب‌های مرتبط، طی ده دوره جشنواره عمار به بخش رقابتی این جشنواره راه یافته و یا برگزیده شده‌اند. با این حال چارچوب مشاهداتی آثار جشنواره علوم انسانی عمار محدود به آثار ارائه شده به جشنواره فیلم عمار نیست. همچنان که به غیر از قالب مستند، روایت‌هایی که در چارچوب عکس، هنرهای تجسمی، ادبیات، درام و دیگر قالب‌های هنری انجام شده نیز می‌تواند دست‌مایه آثار نظری‌ای باشد که به جشنواره علوم انسانی عمار ارائه می‌شود. تاریخ مردمی و روایت اجتماعی و فرهنگی از تجربه تاریخی معاصر نیز، گونه‌ای دیگر از روایت است که می‌تواند زمینه‌های لازم برای تأمل پیرامون انسان، جامعه، جهان و آینده انقلاب اسلامی را به دست بدهد. ما می‌خواهیم اندیشوران علوم انسانی را دعوت کنیم تا دیدنِ چند مستند پرتره درباره انسان انقلاب اسلامی را دست‌مایه‌ی مشاهداتی برای تأمل نظری پیرامون انسان انقلاب قرار بدهند. با تأمل بر چند اثر درباره جهادسازندگی، نهضت سوادآموزی، در جشنواره علوم انسانی عمار، درباره نهادسازی انقلاب اسلامی و الگوی مدنی کنش انسان انقلابی حرف بزنند و یا در حاشیه مشاهده‌ مستند یا هر اثر مشاهداتی دیگر از مسائل زیست محیطی، کارگری و زنان و اعتراضات اجتماعی حرف‌های نظری پیرامون این مسائل مطرح کنند.

کسب اطلاعات بیشتر:
ammarensani.ir