دکتر زندمقدم در نشست مدیران انتشارت 13 دانشگاه برتر کشور: نمایشگاه کتاب مسکو، تجربۀ موفقی برای ما بود

۲۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۳:۳۰ کد : ۸۴۳۴ خبر روز آموزش و پژوهش
تعداد بازدید:۳۶۷۵
سومین گردهمایی مدیران انتشارات ۱۳ دانشگاه برتر در سالن کنفرانس دانشکدۀ علوم ارتباطات برگزار شد.
دکتر زندمقدم در نشست مدیران انتشارت 13 دانشگاه برتر کشور:  نمایشگاه کتاب مسکو، تجربۀ موفقی برای ما بود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از عطنا، امیر زندمقدم، رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه در این مراسم گفت: در آخرین جلسه ای که خدمت مدیران انتشارات دانشگاه های برتر بودیم دربارۀ نمایشگاه کتاب مسکو و پیش نویس اساسنامۀ آن کنسرسیوم صحبت کردیم. برای نمایشگاه کتاب مسکو اطلاع رسانی شد و بسیاری از دوستان آثاری را برای ما ارسال کردند و ما تمام کتابهایی که به دستمان رسیده بود را به نمایش گذاشتیم.

او تصریح کرد: از برخی کتاب ها چند نسخه موجود بود که ما به علت محدودیت بار یک یا دو نسخه از کتاب ها را ارسال کردیم. در این نمایشگاه استقبال بسیار خوبی از غرفۀ ایران شد. همچنین مسئولان و رئیس نمایشگاه کتاب مسکو هم از غرفۀ ایران بازدید کرد. دکتر زندمقدم در ادامه اظهار کرد: در مذاکره ای که داشتیم، گفته شد که ما نمایندۀ ۱۳ دانشگاه در ایران هستیم و این امر برای آنها بسیار جالب بود که چنین پتانسیلی در ایران وجود دارد.

رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی خاطرنشان کرد: آدرس، مشخصات و دفترچه هایی را که دانشگاه ها برای معرفی ارسال کرده بودند را در اختیار آنها قرار دادیم. به هر حال تجربۀ بسیار خوبی بود که در اختیار ما قرار گرفت و آن را ادامه خواهیم داد. این عضو هیئت علمی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی علامه طباطبائی در ادامه تصریح کرد: ما می توانیم در فصل های دیگر و نمایشگاه های دیگر شرکت کنیم. از دیگر پتانسیل هایی که  وجود دارد و ما می توانیم دربارۀ آن صحبت کنیم و به سرانجام برسیم نمایشگاه کتاب پکن خواهد بود. اتفاقاً یکی از استادان دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان رایزن ایران در چین منصوب شده است و در جلسۀ فصل بهار دربارۀ این موضوع تصمیم گیری خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: در نشست گذشته، پیش نویسی مطرح شد و دوستان اصلاحاتی را انجام دادند. نامه ای به آقای دکتر رحیمیان دبیر شورای معاونان پژوهشی ۱۳ دانشگاه برتر ارسال شد و در دستور کار آن شورا قرار گرفت. ولی متاسفانه به علت تعدد برنامه ها و نکاتی که در دستور جلسه داشتند قرار بر این شد که هفتۀ گذشته، شورای معاونان ۱۳ دانشگاه برتر در دانشگاه تهران برگزار شود که به دلایلی این جلسه به قبل از ماه رمضان در دانشگاه تبریز موکول شد.

دکتر زندمقدم در پایان گفت: در تبریز دربارۀ اساسنامه صحبت خواهیم کرد؛ تا مصوبۀ آن را بگیریم. انتظار داریم دانشگاه ها بیشتر با ما همکاری داشته باشند.


نظر شما :