معاون وزارت علوم: حضور دو دانشگاه کشور در اجرای حسابداری تعهدی باعث افتخار است

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۳:۳۰ کد : ۲۴۵۲ خبر روز اداری سازمانی
تعداد بازدید:۷۲۴۶
دانشگاه‌های علامه طباطبائی و الزهرا (س) در کنار 5 نهاد و دستگاه اجرایی کشور به عنوان دستگاه‌های برگزیده در اجرای حسابداری تعهدی و پاسخگویی مالی انتخاب شدند.
معاون وزارت علوم: حضور دو دانشگاه کشور در اجرای حسابداری تعهدی باعث افتخار است

دکتر محمد حسین امید معاون اداری،مالی و مدیریت منابع وزارت علوم حضور دو دانشگاه وابسته به وزارت علوم در میان هفت دستگاه برتر از نظر اجرای حسابداری تعهدی و پاسخگویی مالی را باعث افتخار دانست. 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر امید با اشاره به تاریخچه اجرای حسابداری تعهدی گفت: اجرای حسابداری تعهدی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و پارک های علم و فناوردی در سال ۱۳۹۴ در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت و تمامی موسسات تحت پوشش این وزارت موظف به تغییر سیستم مالی به حسابداری تعهد شدند.

معاون اداری، مالی ومدیریت منابع وزارت علوم گام بعدی را استقرار سامانه های الکترونیک برای اصلاح فرآیندها، افزایش سرعت عملیات مالی، بالا بردن دقت، شفاف سازی و فراهم آوردن شرایط لازم برای گزارش گیری و مدیریت منابع توسط مدیران اعلام کرد.

لازم به ذکر است در نخستین دوره اعطای" نشان تندیس ملی پاسخگویی مالی دستگاه های اجرایی کشور" که ۲۲ دیماه در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، دانشگاه علامه طباطبائی از بین ۲ هزار موسسه و نهاد عمومی ارزیابی شده در زمینه تحقق حسابداری تعهدی به عنوان دستگاه برگزیده معرفی شد. این ارزیابی از کلیه دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی که صورت های مالی سال ۱۳۹۴ آنها بر اساس نظام حسابداری بخش عمومی بر مبنای تعهدی انجام شده بود، صورت گرفت.

دانشگاه علامه طباطبائی؛ وزارت امور اقتصادی و دارایی؛ وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی؛ دانشگاه الزهرا؛ دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان؛ دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور ۷ موسسه و نهاد کشور بودند که در این ارزیابی به عنوان برگزیده معرفی شدند و عملکرد آنان مورد تقدیر قرار گرفت.


نظر شما :