رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی اعلام کرد؛

حمایت دانشگاه از شرکت‌های استارتاپی در ازای ارائه خدمات ورزشی به دانشجویان

۲۳ آبان ۱۴۰۲ | ۱۹:۲۹ کد : ۲۳۴۴۸ خبر روز
تعداد بازدید:۳۵۱
رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی در نشست شورای ورزش و تربیت بدنی دانشگاه گفت: راه‌اندازی مراکز کارآفرینی، نوآوری و استارتاپ‌ها یکی از دستورهای جدی دانشگاه در همه دانشکده‌ها است. دست دانشگاه برای حمایت از شرکت‌های استارتاپی که در مراکز رشد دانشگاه فعالیت می‌کنند باز است تا آن‌ها بتوانند به دانشجویان خدمات ورزشی ارائه دهند.
حمایت دانشگاه از شرکت‌های استارتاپی در ازای ارائه خدمات ورزشی به دانشجویان

به گزارش روابط عمومی، نشست شورای ورزش و تربیت بدنی دانشگاه علامه‌طباطبائی، با حضور دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه، دکتر رضا قاسم‌نژاد، معاون مدیرکل تربیت بدنی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر مهدی واحدی، معاون دانشجویی، دکتر محمدرضا قاسمیان مقدم، مدیر تربیت بدنی و جمعی از دانشجویان مدال‌آور ورزشی و کارکنان تربیت بدنی دانشگاه در سالن شورای حوزه ریاست دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار شد.
دکتر معتمدی در این نشست ضمن قدردانی از مدیران و کارکنان اداره تربیت بدنی و دانشجویان مدال‌آور ورزشی، گفت: در عین توجه به ورزش قهرمانی، اولویت ما باید فراگیر کردن ورزش باشد. باید برنامه‌ای داشته باشیم که ورزش کم‌کم برای همه دانشگاهیان اعم از دانشجو، کارمند و استاد به سبک زندگی تبدیل شود. ما در دانشگاه ظرفیت‌هایی داریم و یکی از ظرفیت‌های خوب ما دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی است. تلاش کنیم از این ظرفیت به طور کامل استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه راه‌اندازی مراکز کارآفرینی، نوآوری و استارتاپ‌ها یکی از دستورهای جدی دانشگاه در همه دانشکده‌‎ها است، ادامه داد: دست دانشگاه برای حمایت از شرکت‌های استارتاپی که در مراکز رشد دانشگاه فعالیت می‌کنند باز است تا آن‌ها بتوانند به دانشجویان خدمات ورزشی ارائه دهند.
رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه سالن‌های ورزشی در دانشکده‌ها و خوابگاه‌ها باید بررسی و تجهیز شود، افزود: استفاده از ظرفیت‌های ورزشی دانشگاه در وزارت ورزش و سازمان‌های ورزشی، انجام پایش سلامت دانشجویان و کارکنان، تشکیل تیم‌های ورزشی در رشته‌های مختلف و برگزاری کلاس‌ها و رویدادهای مختلف ورزشی می‌تواند به افزایش سطح نشاط در دانشگاه و ارتقا بهروه‌وری کارکنان کمک کند.
دکتر قاسم نژاد نیز در ادامه نشست با تاکید بر برگزاری مداوم شورای ورزش در دانشگاه، گفت: اگر سیستم ورزشی دانشگاه از سایر بخش‌ها مستقل باشد، از اتفاقات و حاشیه‌ها دور می‌ماند و تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد و اثربخش‌تر خواهد بود.

وی با بیان اینکه دانشگاه علامه‌طباطبائی هم از لحاظ اعضای هیئت علمی در گروه تربیت بدنی و هم نیروی کارشناسی، از دانشگاه‌های خوب کشور است، افزود: اعضای هیئت علمی و نیروهای توانمند ورزشی دانشگاه می‌توانند در بحث آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی در دانشگاه کمک کننده باشند. 
دکتر واحدی نیز در این نشست با اشاره به آیین‌نامه شورای ورزشی دانشگاه و تشکیل جلسات این شورا به طور منظم، گفت: ماموریت اصلی شورای ورزش در دانشگاه، سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و ایجاد هماهنگی در امور مربوط به ورزش در دانشگاه و حوزه‌های مختلف است.
وی ادامه داد: ریاست شورای ورزش دانشگاه را رئیس دانشگاه بر عهده دارد، نایب رئیس آن، معاون دانشجویی و دبیر آن هم مدیر تربیت بدنی دانشگاه است. برخی از معاونان دانشگاه از جمله معاون توسعه و مدیریت منابع، معاون فرهنگی و اجتماعی، رئیس دانشکده تربیت بدنی، متخصصان حوزه ورزش و تربیت بدنی و نمایندگانی از میان کارکنان و دانشجویان دیگر اعضای این شورا را تشکیل می‌دهند.

معاون دانشجویی با اشاره به اهمیت توجه به مقوله ورزش، افزود: اهمیت ورزش با توجه به وضعیت سبک زندگی که دنیای امروز بر اقشار مختلف جامعه(میانسال، جوان) تحمیل کرده است از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین باید با همفکری و همکاری بتوانیم در توسعه امر ورزش گام‌های بلندتری برداریم.
در بخش دیگری از نشست نیز دکتر قاسمیان مقدم به ارائه گزارشی از عملکرد اداره تربیت بدنی دانشگاه پرداخت و گفت: با بازگشایی مجدد دانشگاه بعد از کرونا اداره تربیت بدنی ارائه خدمات خود در بخش‌های ورزش همگانی و قهرمانی را از سر گرفت. 

وی ادامه داد: در بخش ورزش همگانی برنامه‌هایی همچون برگزاری اردوها، کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های روتین ورزشی در خوابگاه‌ها طراحی و انجام شد و در بخش ورزش قهرمانی نیز تشکیل تیم‌های ورزشی، شرکت در مسابقات، جشنواره‌ها و المپیادهای ورزشی با جدیت دنبال شد. همچنین برگزاری کلاس‌های ورزشی و مسابقات درون دانشگاهی برای کارکنان و کلاس‌های ورزشی برای فرزندان کارکنان مورد توجه قرار گرفت. 
مدیر تربیت بدنی دانشگاه علامه‌طباطبائی افزود: تعمیر، تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی دانشگاه و بخش‌های تابعه، راه‌اندازی سالن کنفرانس و مرکز مشاوره و تندرستی دانشگاه، اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان نوورود و کارکنان و اعضای هیئت علمی، شرکت در مسابقات و المپیادهای ورزشی و کسب مقام‌های مختلف از دیگر فعالیت‌های اداره تربیت بدنی دانشگاه در امر ارتقا سلامت دانشجویان و کارکنان در دوسال گذشته بود.
در پایان دانشجویان و کارکنان حاضر در نشست به تبادل نظر و ارائه پیشنهاد درباره ارتقا سطح خدمات ورزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی به دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی پرداختند و احکام اعضای جدید شورا نیز به آن‌ها ابلاغ شد.
 

کلید واژه ها: دانشگاه علامه طباطبائی شورای ورزشی تربیت بدنی و علوم ورزشی


نظر شما :