با حکمی از سوی رئیس دانشگاه؛

دکتر محسن حبیبی، به عنوان «سرپرست دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی» دانشگاه علامه‌طباطبائی معرفی شد

۰۷ شهریور ۱۴۰۲ | ۲۳:۴۳ کد : ۲۲۵۸۵ خبر روز
تعداد بازدید:۱۴۱۲
آیین تکریم و معارفه سرپرست پیشین و جدید دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه علامه‌طباطبائی با حضور رئیس دانشگاه، روسای دانشکده ها، اعضای هیئت علمی و کارکنان این دانشکده برگزار شد.
دکتر محسن حبیبی، به عنوان «سرپرست دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی» دانشگاه علامه‌طباطبائی معرفی شد

به گزارش روابط عمومی، آیین تکریم و معارفه دکتر عباسعلی وفایی، سرپرست پیشین و دکتر محسن حبیبی، سرپرست جدید دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه‌طباطبائی با حضور دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه، روسای دانشکده‌ها، اعضای هیئت علمی و جمعی از کارکنان این دانشکده برگزار شد.
دکتر معتمدی در این آیین گفت: قبول مسئولیت از سوی همکاران نشانه تعهد آنها است و همچنین مسئولیتی که در قبال مجموعه دانشگاه احساس می‌کنند.
وی با قدردانی از تلاش‌های دکتر حبیبی، مدیر پیشین حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه‌علامه‌طباطبائی، بیان کرد: ما در این دو سال از کمک‌ها و همراهی‌های دکتر حبیبی بسیار استفاده کردیم و حضور ایشان در حوزه ریاست برای ما کمک بزرگی بود. با این وجود جابه‌جایی دکتر حبیبی نیز به منظور تسهیل در امور دانشگاه، به ویژه دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی انجام شده است.

رئیس دانشگاه علامه‌طباطبائی در ادامه گفت: دکتر وفایی با توجه به تجربه و سابقه‌ای که دارند به طور حتم می‌تواند در جایگاه معاون توسعه و مدیریت منابع به دانشگاه کمک کند. ورود دکتر وفایی به حوزه معاونت توسعه و مدیریت منابع، خوش یمن بود و گشایش‌های مالی اتفاق افتاد که باعث شد بتوانیم بخشی از بدهی‌های دانشگاه را پرداخت کنیم.
وی افزود: امیدوارم بتوانیم در ماه آینده همه حق‌التدریس‌های عقب افتاده و همه بدهی‌های پژوهشی را نیز پرداخت کنیم. همچنین آمادگی داریم اقداماتی که در ماه‌های اخیر در راستای اجرای برنامه راهبردی دانشگاه انجام شده است را پرداخت کنیم. از ابتدای سال تحصیلی جدید نیز اعتبارات مناسبی در قالب تنخواه، در اختیار دانشکده‌ها قرار خواهیم داد تا بتوانند برنامه‌های راهبردی خود را عملیاتی کنند.
دکتر معتمدی خاطرنشان کرد: آن اتفاق خوبی که با پیگیری‌های انجام شده و با مساعدت مجلس شورای اسلامی، برای دانشگاه علامه‌طباطبائی رقم خورد، الان دارد ثمرات خود را نشان می‌دهد تا ما بتوانیم از تنگناها بیرون بیاییم و تلاش‌های همکاران را زودتر جبران کنیم.
وی اظهار کرد: امیدوارم دکتر وفایی بتواند مسئولیت سنگینی که در حوزه توسعه و مدیریت منابع بر عهده دانشگاه وجود دارد را به خوبی پوشش دهد. اقدامات بزرگی در دانشگاه پیش رو داریم و امیدوارم بتوانیم در این راه از همراهی و همفکری همه استادان و کارکنان دانشگاه استفاده کنیم.
دکتر وفایی نیز در ادامه این آیین گفت: دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی، جمع بسیار صمیمی دارد که کار در این دانشکده برای هر کسی لذت بخش است و من در سال‌هایی که در اینجا مسئولیت داشتم، از صمیمت این جمع بسیار بهره بردم.

وی عنوان کرد:‌ معاونت توسعه در دانشگاه، بخش بسیار مهمی است که اگر این بخش خوب عمل کند دیگر بخش‌ها نیز اینگونه عمل می کنند. نخستین هدف ما در گشایش مالی که حاصل شد این بود که تمام بدهی استادان را پرداخت کنیم و تا کنون هر مطالبه‌ای که وجود داشته، پرداخت شده است. به امید خدا مهرماه را بدون بدهی به استادان شروع خواهیم کرد.
سرپرست پیشین دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی و معاون جدید توسعه و مدیریت منابع تاکید کرد:‌ ما در این معاونت آمادگی خدمت به همه همکاران را داریم. هدف نهایی تاسیس دانشگاه، اعتلای آموزشی و پژوهشی است؛ بنابراین ما هم وظیفه داریم در این جهت گام برداریم.
وی گفت: روحیه من به گونه‌ای است که هم از انتقاد استقبال می‌کنم و هم انتظار دارم که دوستان و همکاران من را راهنمایی کنند. بنابراین خواهش من این است که هر آنچه فکر می‌کنید در جهت بهبود کیفیت دانشگاه، می تواند موثر باشد را با ما در میان بگذارید و ما را از راهنمایی‌های خود بی بهره نکنید.
دکتر وفایی با بیان اینکه پروژه‌های بزرگی در دست اقدام داریم، افزود: هدف ما جلب رضایت همه دوستان و همکاران است. تلاش خواهیم کرد که دانشگاهی در خور نام علامه‌طباطبائی داشته باشیم. امیدوارم بتوانم در پست جدید، خدمتگزار صادقی برای نظام آموزش عالی کشور باشم.
دکتر حبیبی نیز در بخشی از این آیین با قدردانی از همه کسانی که در مقام عالم و علم‌آموزی و پژوهشی و فرهنگی، تلاش کردند، گفت: قدمت و ریشه دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی خود نشان دهنده اهمیت این دانشکده است. همنشینی با استادانی فرهیخته که در کشور و جهان دارای مرتبه هستند و قرابت و همراهی با این استادان برجسته، مایه افتخار است. به همین علت قرار گرفتن در مقام مدیریت دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی کار بسیار سختی است.
وی با بیان اینکه برای خدمت به نظام آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی قبول مسئولیت کردم، افزود: سه وظیفه مهم آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه، وظایفی است که تلاش می‌کنیم با همراهی استادان و کارکنان به پیش ببریم. با نقشی که استادان برجسته این دانشکده بر عهده دارند،‌ با جدیت این سه وظیفه را پیگیری می‌کنیم.
سرپرست جدید دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی علامه‌طباطبائی با اشاره به سند راهبردی دانشگاه،‌ گفت: با پیگیری و اجرای برنامه‌های سند راهبردی دانشگاه، به طور حتم شاهد شکوفایی دانشگاه و به ویژه این دانشکده خواهیم بود؛ چرا که وقتی برنامه‌محور کار کنیم، می‌توانیم به جاهای بالاتری برسیم. 
وی با قدردانی از همه مدیران پیشین دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی، بیان کرد: بنده در این وظیفه‌ای که بر گردنم نهاده شده است به شدت نیازمند همراهی، همدلی، راهنمایی و یاری همه استادان و کارکنان هستم تا بتوانیم به آن چیزی که شایسته نام این دانشکده است دست پیدا کنیم.
در پایان این آیین، دکتر معتمدی با اهدای لوح، از تلاش‌ها و خدمات دکتر وفائی در زمان قبول مسئولیت قدردانی کرد.
 

کلید واژه ها: دانشگاه علامه طباطبائی محسن حبیبی سرپرست دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی آیین تکریم و معارفه عبدالله معتمدی عباسعلی وفایی


نظر شما :