دانشگاه علامه طباطبائی مرجع رسمی برگزاری آزمون تورفل زبان روسی شد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ | ۱۲:۰۷ کد : ۲۱۷۰۵ خبر روز
تعداد بازدید:۸۷۰
معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی: بر اساس قرارداد منعقد شده میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کازان روسیه، دانشگاه علامه طباطبائی یکی از مراجع رسمی برگزاری آزمون زبان روسی در کشور شد.
دانشگاه علامه طباطبائی مرجع رسمی برگزاری آزمون تورفل زبان روسی شد

به گزارش روابط عمومی، دکتر موسی عبداللهی، معاون پژوهشی دانشکده ادبیات فارسی زبان های خارجی با اعلام این خبر گفت: در جریان سفر رئیس دانشگاه علامه طباطبائی برای شرکت در نشست روسای دانشگاه های برتر ایران و روسیه، قرارداد همکاری میان دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه کازان به منظور برگزاری آزمون زبان روسی در دانشگاه علامه طباطبائی به امضای روسای دو دانشگاه رسید.
وی افزود: بر این اساس از این پس دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان یکی از مراکز برگزاری آزمون زبان روسی در کشور است و در جایگاه مجری و ناظر، برگزاری این آزمون تخصصی را در سطح های تعریف شده بر عهده خواهد داشت.
دکتر عبداللهی اضافه کرد: با اعطای این مجوز به دانشگاه علامه طباطبائی، برگزاری آزمون های زبان روسی به عنوان زبان خارجی به صورت آزمون‌های تستی استاندارد برگزار می شود و شرکت کنندگان این آزمون می توانند در صورت کسب امتیاز لازم، مدرک معتبر آزمون تورفل از «دانشگاه کازان» را دریافت کنند. دانشجویان رشته‌های مختلف و به ویژه دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاه های روسیه که باید مدرک A2 زبان روسی را دریافت کنند می توانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.
 

کلید واژه ها: دانشگاه دانشگاه علامه طباطبائی دانشگاه علامه آزمون برگزاری آزمون آزمون زبان آزمون زبان روسی زبان برگزاری آزمون زبان زبان روسی


نظر شما :