موافقت سازمان یونسکو با تمدید ۳ ساله فعالیت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ | ۲۳:۰۵ کد : ۲۱۱۰۰ خبر روز
تعداد بازدید:۶۸۴
سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با توجه به ارزیابی موفقیت‌آمیز فعالیت‌های کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی با تمدید سه ساله این کرسی موافقت کرد.
موافقت سازمان یونسکو با تمدید ۳ ساله فعالیت کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی

به گزارش روابط عمومی،‌ سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) با توجه به ارزیابی موفقیت‌آمیز فعالیت‌های کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبائی، با تمدید سه ساله این کرسی تا 9 تیرماه 1404 (30 ژوئن 2026)  موافقت کرد.
گفتنی است کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو، در سال 1396 با مشارکت دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه، ‌فعالیت خود را آغاز کرد. این کرسی علمیِ میان رشته ای، با هدف کلی ارتقای یک نظام یکپارچه در زمینه آموزش، پژوهش، اطلاع رسانی و مستند‌سازی در زمینه ارتباطات در علم و فناوری و تسهیل همکاری میان پژوهشگران برتر دنیا با مدرسان دانشگاه‌ها و سایر نهادهای آموزشی داخل کشور، کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه، اروپا و سایر مناطق جهان ایجاد شد. 
ایجاد نهادی پویا برای ارتقای پژوهش، آموزش و تسهیل همکاری بین مراکز علمی، پژوهشگران و کنشگران در زمینه ارتباطات علم و فناوری برای تسهیل در روند عمومی‌سازی و دموکراتیک‌سازی علم و فناوری، تسهیل ارتباطات آکادمیک داخلی و بین‌المللی با استفاده از شبکه ارتباطی یونسکو با هدف ارتقای آموزش در زمینه ارتباطات علم و فناوری در ایران و تسهیم تجربیات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی، برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت روزنامه‌نگاری علم برای ارتقای مهارت‌های روزنامه‌نگاری تکنسین‌های رسانه‌ای و ارتقای سواد رسانه‌ای متخصصان و دانشمندان، انجام پژوهش‌های مختلف و میان‌رشته‌ای در حوزه ارتباطات علم و فناوری برای ارتقای پوشش رسانه‌ای علم و فناوری و سایر فعالیت‌های مرتبط با ترویج علم و ایجاد دوره‌های کارشناسی ارشد و دکترا در حوزه ارتباطات علم و فناوری با توجه به نیاز جامعه ایرانی به ارتقای کمی و کیفی عمومی‌سازی علم و فناوری، اهداف بلندمدت و کوتاه مدت تاسیس این کرسی علمی و آموزشی است.
 

کلید واژه ها: علم ارتباطات علم کرسی ارتباطات علم فعالیت کرسی ارتباطات علم زمینه ارتباطات علم علم فناوری علم فناوری یونسکو علم فناوری یونسکو دانشگاه علم فناوری تسهیل فناوری


نظر شما :