مشارکت دانشگاه علامه طباطبائی در توسعه همه جانبه سواحل مُکران

۱۹ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۵:۴۲ کد : ۱۹۱۰۰ خبر روز
تعداد بازدید:۱۲۸۵
دومین نشست مشترک دانشگاه علامه طباطبائی با دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مُکران درباره همکاری های پژوهشی دانشگاه با این شورا برای توسعه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سواحل مکران، در محل سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه علامه طباطبائی تشکیل شد.
مشارکت دانشگاه علامه طباطبائی در توسعه همه جانبه سواحل مُکران

به گزارش روابط عمومی، یکی از برنامه های دولت، توسعه سواحل مکران است. برهمین اساس دانشگاه علامه طباطبائی می تواند در حوزه توسعه سیاسی، اقتصادی، مسائل اجتماعی و پیوست های فرهنگی سواحل مکران به دولت کمک کند. به همین منظور دومین نشست مشترک دانشگاه علامه طباطبائی با شورای توسعه سواحل مُکران با حضور سردار حسین دهقان، دبیر اجرایی شورای توسعه سواحل مُکران و مشاور فرمانده کل قوا در صنایع دفاعی، دکتر عبدالله معتمدی، رئیس دانشگاه و دکتر داود حسین پور، معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی درباره همکاری های پژوهشی در محل سالن اجتماعات حوزه ریاست دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.
در این جلسه ضمن بررسی ابعاد مختلف همکاری و بیان دیدگاه ها و نظرات، دو طرف در خصوص توسعه سواحل مکران، در زمینه «مسائل و موضوعات اجتماعی منطقه»، «توانمندسازی مردم منطقه»،« نحوه تامین مالی شرکت و سرمایه گذاری در منطقه مکران»، «مدیریت حکمرانی» و «گردشگری در سواحل مکران» به توافق رسیدند. 
همچنین در خصوص همکاری های مشترک برای ایجاد مراکز نوآوری و حمایت از شرکت های دانش بنیان در زمینه کمک به توسعه سواحل مُکران، موضوعاتی مطرح شد.
گفتنی است، منطقه مُکران به سواحل دریای عمان گفته می شود. مُکران از نظر تاریخی سرزمینی ساحلی در جنوب شرقی ایران و جنوب غربی پاکستان است که در طول خلیج عمان از رأس‌الکوه در غرب جاسک تا لاس بلا در جنوب غربی ایالت بلوچستان پاکستان گسترده‌است. عمران و رسیدگی به سواحل مکران مورد تاکید ویژه رهبری بوده و بنا به فرمایش ایشان ، این منطقه گنجی فراموش شده است که بایستی هر چه سریعتر از ظرفیت ها و نعمت های موجود در آن بهره برد و زیرساخت های لازم برای این امر به وجود آید.


 

کلید واژه ها: سواحل توسعه سواحل سواحل مکران توسعه توسعه سواحل مُکران مکران منطقه دانشگاه دانشگاه علامه


نظر شما :