سومین همایش علوم انسانی قرآن‌بنیان برگزار می شود

۲۲ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰ کد : ۱۷۴۲۴ خبر روز
تعداد بازدید:۷۸۹
سومین همایش علوم انسانی قرآن‌بنیان با محوریت «مبانی علمی و آرای علامه طباطبائی(ره)» به میزبانی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی به صورت برخط برگزار می‌شود.
سومین همایش علوم انسانی قرآن‌بنیان برگزار می شوددکتر حمیدرضا بصیری دبیر سومین همایش علوم انسانی قرآن بنیان با اشاره به اینکه تحول در علوم انسانی در چهار شاخص اسلامی سازی، بومی سازی، کارامدی و روزآمدی انجام می شود، عنوان کرد: این همایش در جهت شاخص اسلامی سازی علوم انسانی برگزار می شود چرا که قرآن می تواند محور وحدت در علوم انسانی باشد. 
وی با بیان اینکه چیستی و چرایی و چگونگی علوم انسانی قرآن‌بنیان در مبانی و آرای علامه طباطبائی، لوازم، روش‌ها و شاخص‌های علوم انسانی قرآن‌بنیان در مبانی و آرای علامه طباطبائی، مسائل علوم انسانی قرآن‌بنیان از دیدگاه علامه طباطبائی و روان‌شناسی قرآن‌بنیان از دیدگاه علامه طباطبائی محورهای این همایش است، افزود: مقاله های برگزیده پژوهشگران، در سه نشست تخصصی با عنوان های «مبانی علوم انسانی قرآن بنیان»، «مسائل علوم انسانی قرآن بنیان» و «روان شناسی قرآن بنیان» ارائه می شود.
علاقه مندان می توانند برای شرکت در همایش، دوشنبه 23 اسفندماه 1400، ساعت 9 تا 18 به آدرس https://meeting.atu.ac.ir/ch/quran3 مراجعه کنند.
برنامه همایش:


لینک دانلود فایل

کلید واژه ها: همایش قرآن بنیان علامه طباطبائی تحول علوم انسانی


نظر شما :