با حمایت دانشگاه علامه طباطبائی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد؛

اولین نشست آشناسازی دانشجویان غیرایرانی(سوری) با شرایط اقامت ویژه و اشتغال در ایران

۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۵۵ کد : ۱۶۶۲۸ خبر روز
تعداد بازدید:۱۵۸۸
اولین نشست «آشناسازی دانشجویان غیرایرانی با شرایط اقامت ویژه و اشتغال در ایران» با حضور دانشجویان، دانش‌آموختگان و فعالان علم و فناوری سوری و به همت شبکه تکنولوژی و تجارت و با حمایت و همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد.
اولین نشست آشناسازی دانشجویان غیرایرانی(سوری) با شرایط اقامت ویژه و اشتغال در ایران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این نشست در سالن همایش‌های دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد، دکتر سیدحبیب‌الله طباطبائیان، دانشیار دانشگاه علامه طباطبائی و مدیر پروژه شبکه تکنولوژی و تجارت، دکتر علی حسینی، معاون توسعه روابط علمی و سرمایه انسانی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ارائه سخنرانی و بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.
در این مراسم دکتر طباطبائیان، مدیر پروژه شبکه تکنولوژی و تجارت به ارائه سخنرانی خود با موضوع «مدیریت فناوری و فرصت‌های پیش‌رو» پرداخت و سپس دکتر حسین شیرازی، عضو هیئت مدیره انجمن دیاران به نمایندگی از سامانه «آی.کانکت» زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توضیحاتی درمورد ارائه خدمات برای جذب نخبگان غیرایرانی به‌خصوص نحوه ثبت‌نام و اعطای اقامت ارائه کرد.
در ادامه مراسم، پنل اختصاصی با موضوع راه‌اندازی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان برای فارغ‌‌التحصیلان کشور سوریه برگزار شد که در این پنل، خدیجه بلوه، فارغ التحصیل دکترای مدیریت تکنولوژی از دانشگاه تهران به‌صورت حضوری و جلیل آزادزعیم، مدیرعامل شرکت صادران سیمکو و فعال در حوزه تجارت بین ایران و سوریه و مهندس هادی ضیغمی، مدیر خانه نوآوری ایران در دمشق «IHIT» به‌صورت آنلاین به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.
همچنین در طول برگزاری این مراسم، دانشجویان سوری شرکت‌کننده سوالات، انتقادات و پیشنهادات خود را بیان و مسئولان و مهمانان به آن‌ها پاسخ گفتند.
همچنین در این نشست، آموزش‌های لازم درباره تسهیلات ویژه اقامت بلندمدت 3، 5 و 10 ساله در ایران، تسهیلات کارآفرینی و اشتغال (کمک به تأسیس شرکت)، جذب دانش‌آموختگان برتر در نهادهای فناور و نوآور در سوریه و ایران، تسهیلات رفاهی شامل بهره‌مندی از خدمات عمومی، حضور در مجامع و کنفرانس‌های علمی  و مشاوره و پشتیبانی تحصیلی و شغلی در ایران ارائه شد.
بعد از پایان این رویداد، شرکت‌کنندگان با حضور در مقبره شهید گمنام و شهید تازه شناسایی شده «ابراهیم قائمی» در پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبائی، قبور این شهدا را زیارت کردند.  
از دیگر برنامه‌های این رویداد، حضور در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ملاقات و گفت‌و‌گو با دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بود.
گفتنی است مهسا رجب‌زاده، دانشجو دکترای مدیریت تکنولوژی دانشگاه علامه طباطبائی، گلایول صفوی دکترای مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه علامه طباطبائی، خدیجه بلوه، دکترای مدیریت تکنولوژی دانشگاه تهران اهل سوریه، شاهر بسطی، دکترای مدیریت دولتی دانشگاه تربیت مدرس اهل سوریه، ایمان شهرام، کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی دانشگاه علامه طباطبائی، صفا السریع، کارشناسی ارشد معماری دانشگاه شهید بهشتی، حسن المصری، کارشناسی ارشد فلسفه مستقر در خانه نوآوری ایران در دمشق و عبیر دداش، کارشناسی آموزش زبان فارسی مستقر در خانه نوآوری ایران در دمشق به همراه دکتر سیدحبیب‌الله طباطبائیان، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی، اعضای هیئت مدیره پروژه شبکه تکنولوژی و تجارت هستند.
 شبکه تکنولوژی و تجارت با هدف شناسایی، توانمندسازی و شبکه‌سازی میان دانشجویان، دانش آموختگان و فعالان حوزه علم و فناوری سوری‌تبار در کشور ایجاد شده است. این شبکه در حال حاضر در قالب تیمی مستقر در دو دفتر تهران و دمشق در حال فعالیت است و تا کنون خدماتی نیز به جامعه هدف ارائه کرده است و از مهمترین اهداف آن، توسعه این خدمات و توانمندسازی اکوسیستم فناوری و نوآوری سوریه به این واسطه است.

 


نظر شما :