دانشگاه علامه‌طباطبائی به اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبۀ افغانستان بورسیۀ تحصیلی اعطا می‌کند

۰۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۰۴:۰۵ کد : ۱۵۵۵۵ خبر روز
تعداد بازدید:۲۶۴۴
دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان نخستین دانشگاه ایرانی به اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبۀ افغانستان بورسیۀ تحصیلی اعطا می کند.
دانشگاه علامه‌طباطبائی به اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبۀ افغانستان بورسیۀ تحصیلی اعطا می‌کند

به گزارش روابط عمومی، دانشگاه علامه طباطبائی سالانه به 35 نفر از اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبۀ کشور افغانستان بورسیه تحصیلی اعطا می کند.
هفتمین نشست هیئت امنای دانشگاه علامه طباطبائی برگزار و طی آن مصوب شد که این دانشگاه با هدف گسترش پیوندهای علمی و فرهنگی میان جامعه دانشگاهی و اهالی رسانه دو کشور سالانه به 35 نفر از اعضای هیئت علمی و دانشجویان نخبۀ کشور افغانستان بورسیه تحصیلی اعطا کند.
گفتنی است این مصوبه به استناد مادۀ 1 قانون احکام دائمی برنامه های توسعۀ کشور و با در نظر گرفتن استانداردها و شاخص های لازم و با تشخیص و تصویب هیئت رئیسۀ دانشگاه در نظر گرفته شده است.
لازم به یادآوری است، دانشگاه علامه طباطبائی نخستین دانشگاه ایرانی است که از سال ۱۳۹۷ بورسیه ای ویژه اعضای هیئت علمی، دانشجویان نخبه و روزنامه نگاران افغانستانی با هدف گسترش پیوندهای علمی و فرهنگی میان جامعه دانشگاهی و اهالی رسانه در دو کشور اختصاص داده است. شمار این بورسیه در سال های گذشته 20 مورد بوده که در سال ۱۴۰۰ به ۳۵ مورد افزایش یافته است.


( ۴۵ )

نظر شما :