اولین همایش ملی یادگیری سیار" 29 بهمن در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰ کد : ۱۴۳۶۰ آموزش و پژوهش
تعداد بازدید:۱۸۱۱
اولین همایش ملی «یادگیری سیار، از نظر تا عمل» از سوی هسته پژوهشی یادگیری سیار با همکاری گروه تکنولوژی آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی، سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش و دیگر نهادها و دانشگاه‌ها، 29 و 30 بهمن ماه به صورت مجازی برگزار می‌شود.
اولین همایش ملی یادگیری سیار"  29 بهمن در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این همایش با هدف ارتقای سطح دانش، آگاهی، توسعه کیفیت یادگیری سیار، ارائه مبانی نظری و یافته‌های علمی در این حوزه و همچنین بحث و بررسی چالش‌های پیاده‌سازی یادگیری سیار در دانشگاه‌ها و ارائه آخرین نوآوری‌ها در این زمینه با حضور استادان، صاحب‌نظران و پژوهشگران این حوزه برگزار خواهد شد.

نظر به اهمیت و ضرورت ارائه آموزش‌های مجازی در بحران کنونی کشور، برگزاری این همایش و بهره‌مندی از نتایج تحقیقات اساتید و پژوهشگران این حوزه می‌تواند در نحوه‌ی برنامه‌ریزی و رویارویی با این چالش جدید و ارتقای کیفیت آموزش در کشور گام مؤثری بردارد.

مبانی نظری الگوهای طراحی محیط در یادگیری سیار؛ زیرساخت‌های فناوری، فرهنگی و اجتماعی؛ بومی‌سازی یادگیری سیار؛ اصول و استانداردهای یادگیری سیار؛ سیستم‌های مدیریت یادگیری سیار؛ آموزش ویژه و یادگیری سیار؛ سنجش و ارزیابی در یادگیری سیار؛ موردکاوی موانع و چالش‌های یادگیری سیار و راهکارهای توسعه آن؛ حفظ بهداشت روانی در یادگیری سیار، تربیت نیروی انسانی برای یادگیری سیار؛ روش‌های پژوهشی در یادگیری سیار؛ مباحث حقوقی مالکیت معنوی و ملاحظات اخلاقی در یادگیری سیار؛ اقتصاد و یادگیری سیار و تجارب زیسته در یادگیری سیار از جمله محورهای این همایش هستند.

در این همایش دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر امیر ناظمی معاون وزیر و سازمان فناوری اطلاعات ایران، دکتر امید فاطمی رئیس مرکز فناوری‌های دیجیتالی و مرکز یادگیری الکترونیکی دانشگاه تهران، دکتر داریوش نوروزی تکنولوژیست و عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبائی سخنرانی خواهند کرد.

لازم به ذکر است این همایش در دو بخش مجزا شامل بخش مقاله نویسی و ارائه مقالات علمی آکادمیک و نیز تجربه زیسته برگزار می شود.

علاقمندان می توانند برای شرکت در این همایش به نشانیmeeting.atu.ac.ir/ch/ml  مراجعه نمایند.

برنامه زمانبندی همایش

 

 

 


نظر شما :