اطلاعیه انتخاب برگزیدگان ادبی‌کشور

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۴:۳۰ کد : ۱۱۷۱۲ آموزش و پژوهش اطلاعیه ها
تعداد بازدید:۴۵۷۸
بنیاد ملّی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان ادبی‌کشور»، فرایند شناسایی آحاد اجتماعات ادبی را در دو رده «مستعد برتر ادبی» و «سرآمد ادبی» در سال 1399 آغاز کرد و تسهیلات ویژه‌ای را به برگزیدگان ادبی کشور اعطا می‌نماید.
اطلاعیه انتخاب برگزیدگان ادبی‌کشور

 

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان به نشانی http://Sina.bmn.ir، ضمن نام‌نویسی در بخش «نام‌نویسی متقاضی» و انتخاب گزینه «ادبی» در بخش «حوزه فعالیت»، اطلاعات خود را ارسال‌کنند. شروط لازم برای بهره‌مندی از این تسهیلات به شرح زیر است:

  •  مستعدان برتر ادبی باید واجد ویژگی‌های زیر باشند:

الف. آثار زبانی و ادبی آنان دارای نشانه‌هایی خلاقانه، نوآورانه، واجد ارزش‌های ادبی و متفاوت باکار عموم باشند.

     ب. احوال و آثار آنان معرف تخلّق به ادب اسلامی، التزام عملی به نظام اسلامی و آیین ملّی باشد.

     ج. در محدوده سنی 15 تا 40 سالگی باشند.

 

  •  سرآمدان ادبی باید واجد ویژگی‌های زیر باشند:

الف. صاحب سبک و شیوه‌ای نوآورانه درآفرینش‌آثارادبی بوده، سال‌های متمادی از عمر خود را در آن شاخه ادبی به صورت فعال و پیشرو سپری‌کرده باشند.

    ب. احوال و آثار آنان معرف تخلّق به ادب اسلامی، التزام عملی به نظام اسلامی و آیین‌ ملّی باشد.

    ج. در محدوده سنی بالاتر از 40 سال باشند.

 

  •  شرط کافی برای  بهره‌مندی از این تسهیلات به شرح زیر است:

برگزیدگان باید اولاً حدنصاب لازم، دست‌کم 150 امتیاز (در رده مستعدان برتر ادبی) و 300 امتیاز (در رده سرآمدان ادبی) را از فعالیت‌های نخبگانی ادبی به دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

یادآوری 1: صرفاً فعالیت‌های مرتبط با حوزه ادبیات (شامل: «شعر»، «داستان» و «تخصص‌های زبانی و ادبی (از جمله: نویسندگی، ویرایش، آموزش زبان فارسی، ترجمه، زبان‌شناسی و پژوهش زبانی‌وادبی)») مورد بررسی قرار می‌گیرند.

یادآوری 2: هر یک از فعالیت‌های نخبگانی دارای امتیازی برای شناسایی افراد مستعد و سرآمد است و داشتن شرایط یک بند الزاماً به معنای برگزیدگی نیست.

یادآوری 3: متقاضیان به شکل فردی یا با معرفی از سوی نهادهای معتبر ادبی (دانشگاه‌ها، انجمن های علمی، نهادهای تخصصی ادبی و ...) می‌توانند در فرایند ارزیابی شرکت کنند.

یادآوری 4: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را ارسال کرده است، متقاضی نه‌ فقط از این تسهیلات بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

یادآوری 5: آخرین زمان دریافت مدارک و مستندات متقاضیان 1399/4/31است.

یادآوری6: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبگاه بنیاد ملّی نخبگان به نشانی http://bmn.ir (بخش «تسهیلات و حمایت‌ها») مراجعه کنند یا با شماره تماس 63478363 ـ021 تماس حاصل فرمایند.

 


نظر شما :