فراخوان چهارمین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک»

۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۳:۳۰ کد : ۱۰۱۵۰ خبر روز
تعداد بازدید:۵۳۹۱
چهارمین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک» با همکاری دانشکده اقتصاد؛ مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی؛ مرکز رشد و نوآوری دانشگاه و نیز شتاب دهنده نوین تک از تاریخ 22 آبان الی 17 بهمن ماه سال جاری در محل دانشکده اقتصاد برگزار می گردد.
فراخوان چهارمین دوره رویداد تخصصی کارآفرینی در حوزه علوم انسانی «چکاوک»
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، رویداد «چکاوک» باهدف آشنایی و آموزش دانشجویان و دانش‌آموختگان علوم انسانی با ادبیات کارآفرینی و ایجاد ارتباط متقابل بین فعالین اقتصادی و ایده پردازان در زمینه علوم انسانی، برگزار می گردد. این رویداد از طریق برگزاری کارگاه‌های عمومی و تخصصی برگزار می‌شود، تا ضمن آشنایی با فضای کسب‌وکار و کارآفرینی، در قالب تیم‌های مختلف استارت‌آپی با یکدیگر رقابت نمایند.
دکتر مهدی گودرزی رئیس مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه و مسئول برگزاری این رویداد علمی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با اعلام این خبر گفت: دانشگاه علامه طباطبائی در طی سال های اخیر با سیاست حمایت از توسعه کسب و کار دانشجویان و دانش آموختگان از طریق فراهم نمودن زمینه هایی برای آشنایی بیشتر سازمان ها و نهادها با توانایی های موجود در دانشجویان، به برگزاری این رویداد علمی از طریق تشکیل تیم های نوپا و مراکز رشدکارآفرینی توجه ویژه ای داشته است. او اضافه کرد: رویداد «چکاوک» به دنبال فرهنگ سازی و گامی برای آشنایی دانشجویان و دانش آموختگان علاقه مند با فضای کسب و کار و نوآوری است. 
رئیس مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده برای رویداد چهارم «چکاوک» اضافه کرد: دو هدف اصلی در این رویداد دنبال می شود. ایجاد پل ارتباطی با زیست بوم کارآفرینی و نوآوری کشور و دیگری زمینه سازی برای تعامل دانشجویان و دانش آموختگان حوزه علوم انسانی با سایر سایر دانشگاه ها و توان مند سازی آنان است.
دکتر گودرزی با بیان این که این رویداد برای چهارمین سال پیاپی با هدف آموزش و توانمندسازی افراد مستعد در بخش های موردنیاز کشور و به منظور ایجاد یک رابطه مؤثر و کارآمد بین دانشجویان، دانش آموختگان این دانشگاه با حوزه های کسب و کار و همچنین دانشجویان و دانش آموختگان دیگر علوم شامل علوم طبیعی و فنی و مهندسی برگزار می گردد، اضافه کرد: هدف رویداد چکاوک این است که با تشکیل تیم های صاحب ایده و تخصص بتواند با فراهم نمودن شرایط آموزش تخصصی پیشرفته و زمینه های کسب و کار را برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه فراهم نماید.
او با اشاره به جزئیات بیشتری از این رویداد گفت: شرکت کنندگان در این رویداد با کلیه مفاهیم لازم برای شروع کسب و کار خود (تیم سازی، شناسایی فرصت، طراحی ارزش پیشنهادی، طراحی محصول، طراحی مدل کسب و کار و۱۳ مفهوم ضروری دیگر برای راه اندازی کسب و کار) آشنا خواهند شد.
او افزود: با توجه به تجارب اخذ شده از سال¬های گذشته، رویداد چهارم در طی 12 هفته همراه با آموزش و همراهی در مسیر ایجاد و توسعه یک کسب و کار برگزاری برگزار خواهد شد. او اضافه کرد 3 هفته ابتدایی با برگزاری دوره هایی آشنایی با رویداد و نیز چگونگی راه اندازی کسب و کار همراه خواهد بود و بعد از آن تیم های برگزیده و نیز سایر علاقه مندان می توانند با شرکت در دوره های آموزشی تخصصی که در مرکز شتاب دهنده نوین تک دانشگاه برگزار می گردد، با آموزش های بیشتر و پیشرفته تر در زمیه راه اندازی کسب و کار آشنا شوند.
دکتر گودرزی در خصوص عنوان های پیش بینی شده در این دوره بیان داشت: با برنامه ریزی های انجام شده در طی این مدت فرایندهای کسب و کار از جمله تیم سازی اصولی و رهبری تیمی؛ شناخت بازار و طراحی ارزش پیشنهادی؛ طراحی، توسعه و ارزیابی محصول؛ تفکر استراتژیک و طراحی مدل کسب و کار و نیز آمادگی تیم برای جذب سرمایه و حمایت از آنان از جمله این فرایندها خواهد بود. او با اشاره به تقدیر از برگزیدگان در پایان رقابت ها گفت: به منظور ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت تیم های برگزیده، ضمن اعطای جوایزی به تیم های برتر، امکان استقرار سه تیم اول در مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه فراهم شده است.
لارم به ذکر است علاقه مندان به منظور ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی EVAND.COM/CHAKVAK  مراجعه و یا با شماره تلفن 86086980 تماس حاصل نمایند.

نظر شما :