اهداء تندیس «روز جهانی روان‌شناسی» به حسین پاینده

۲۹ فروردین ۱۳۹۷ | ۰۴:۳۰ کد : ۵۸۸۱ خبر روز
تعداد بازدید:۳۲۳۵
طی مراسمی به مناسبت روز جهانی روان‌شناسی از دکتر حسین پاینده، استاد نظریه و نقد ادبی دانشگاه علامه طباطبائی به سبب فعالیت‌های پژوهشی میان‌رشته‌ای در حوزه نقد و روان‌پژوهی تقدیر به عمل آمد.
اهداء تندیس «روز جهانی روان‌شناسی» به حسین پاینده

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از عطنا، سازمان ملل متحد از چند سال پیش یک روز را در تقویم خود به عنوان «روز جهانی روان‌شناسی» نام‌گذاری کرده است و هر سال در کشورهای مختلف جهان مراسمی به همین مناسبت برگزار می‌شود. امسال این روز مصادف با چهارشنبه ۲۲ فروردین بود و در ایران نیز سازمان بهزیستی کل کشور (متولی رسمی امور روان‌شناسی) مراسم باشکوهی را در تالار ایوان شمس تهران برگزار کرد.

در این مراسم که با حضور تعداد زیادی از استادان روان‌شناسی و مشارکت چندین انجمن علمی و دانشگاه و مرکز پژوهشی برگزار شد، جمعی از روان‌شناسان برجسته کشور و پیشکسوتان و فعالان حوزه روان‌شناسی سخنرانی کردند و همچنین از عده‌ای از دست‌اندرکاران و پژوهشگران این حوزه تقدیر به عمل آمد. در این مراسم، از دکتر حسین پاینده استاد نظریه و نقد دانشگاه علامه طباطبائی به دلیل فعالیت‌های پژوهشی میان‌رشته‌ای در حوزه نقد و روان‌پژوهی با اهداء تقدیرنامه و تندیس روز جهانی روان‌شناسی تقدیر به عمل آمد.

می‌توان تقدیر از این استاد برجسته دانشگاه علامه طباطبائی را از مهمترین بخش‌های این رویداد دانست، چنانکه لوگوی دانشگاه در کلیه پوسترها و بنرهای مراسم درج شده بود. دکتر پاینده که انتشار ۲۶ کتاب را در کارنامه علمی خود دارد، پیش از این نیز ۱۰ جایزه دیگر دریافت کرده و مورد تقدیر قرار گرفته است. وی هم‌اکنون عضو هیئت علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی است.


نظر شما :