امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه اوستیای شمالی روسیه

۳۰ آذر ۱۳۹۵ | ۰۳:۳۰ کد : ۲۲۲۰ خبر روز آموزش و پژوهش
تعداد بازدید:۶۲۷۶
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه دولتی اوستیای شمالی روسیه 30 آذر در محل دفتر ریاست دانشگاه علامه طباطبائی به امضای روسای دو دانشگاه رسید.
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه اوستیای شمالی روسیه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هیاتی متشکل از رئیس دانشگاه اوستیای شمالی، معاون روابط خارجی و توسعه دانشگاه، رئیس دانشکده تاریخ، مدیر گروه تاریخ و مطالعات قفقاز و رئیس مرکز ایران شناسی این دانشگاه در دیدار با رئیس دانشگاه و معاون پژوهشی در خصوص همکاری های مشترک میان دو دانشگاه و تفاهم نامه همکاری مشترک رایزنی و تبادل نظر کردند.

در این دیدار دکتر سلیمی رئیس دانشگاه در سخنانی با اشاره به تنوع گروه های آموزشی، رشته ای تحصیلی در مقاطع مختلف و ظرفیت های اعضای هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی بیان داشت: با توجه به زمینه های قبلی همکاری علمی میان دانشگاه های ایران و روسیه، دانشگاه علامه طباطبائی بیشترین اقدام را در گسترش روابط با دانشگاه های روسیه داشته است. 

دکتر سلیمی با استقبال از ایجاد همکاری میان دو دانشگاه تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری متقابل در تمام زمینه های موردنظر تبادلات علمی و پژوهشی مشترکی را به انجام رسانیم.

رئیس دانشگاه سپس با اشاره به وجود رشته مطالعات منطقه‌ای آسیای میانه و قفقاز در مقطع کارشناسی دانشکده حقوق و علوم سیاسی و موسسه بیمه اکو بیان داشت: در این خصوص نیز آمادگی برگزاری دوره های مطالعاتی مشترک داریم. او بر برگزاری دوره های مشترک در مقطع کارشناسی ارشد، تبادل استاد و دانشجو و اعطای فرصت های مطالعاتی و تحقیقاتی به استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی میان دو دانشگاه و نیز همکاری در خصوص برگزاری همایش مشترک علمی در زمینه ی اقتصادی و سیاسی تاکید کرد و آمادگی دانشگاه علامه طباطبائی را برای همکاری و مساعدت در اجرایی شدن آن اعلام نمود.

در ادامه این دیدار دکتر آلان اگوئف رئیس دانشگاه دولتی استیای شمالی با اشاره به همکاری‌های ایجاد شده میان دانشگاه‌های ایران و روسیه بیان داشت: با توجه به زمینه های ایجاد شده در روابط میان دانشگاه های دو کشور و با توجه به ظرفیت های دانشگاه علامه طباطبائی، به برقراری روابط علمی و پژوهشی با این دانشگاه تمایل داریم. وی تاسیس مرکز فرهنگی ایران با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه استیای شمالی را یادآور شد و افزود: بنا داریم تا با گسترش این مرکز، بخش ایران شناسی را نیز در این دانشگاه تاسیس نمائیم. وی سپس با معرفی رشته های مختلف این دانشگاه تصریح کرد: در این مقطع، همکاری با دانشگاه های تخصصی در زمینه علوم انسانی و اجتماعی مورد توجه و تاکید قرار دارد که امیدواریم با همکاری های ایجاد شده، شاهد به ثمر نشستن آن باشیم.

رئیس دانشگاه دولتی استیای شمالی با تشکر از پیشنهادهای رئیس دانشگاه علامه طباطبائی بیان داشت: بدون شک این نکات و پیشنهادهای مطرح شده برای ما اهمیت داشته و جذاب است و امیدواریم با همکاری های متقابل در آینده بتوانیم در زمینه گسترش روابط همه جانبه بین ایران و روسیه به خصوص روابط تجاری و اقتصادی گام های موفقی را برداریم .

همچنین در این دیدار دکتر حبیب هنری معاون پژوهشی دانشگاه نیز در سخنانی برگزاری نشست های علمی را زمینه مناسبی برای تفاهم و تعامل علمی برشمرد و اظهار داشت: ارائه الگوهای پژوهشی و تبادل انها نیز برای دستیابی به رشد و توسعه پژوهشی دو دانشگاه اهمیت دارد. وی آمادگی دانشگاه را در خصوص انجام پژوهش‌های مشترک، اعطای فرصت های تحقیقاتی و انتشار نشریات علمی را  اعلام کرد.

لازم به ذکر است در پایان این دیدار، تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی به امضای زوسای دو دانشگاه رسید.


نظر شما :