پردیس دانشگاه علامه طباطبائی در کیش راه اندازی می شود


با امضای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان منطقه آزاد کیش، پردیس دانشگاه علامه طباطبائی در کیش احداث می شود.

 

به گزارش روابط عمومی، تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه علامه طباطبائی و منطقه آزاد کیش 14 فروردین ماه سال جاری به امضای روسای دو سازمان رسید. در این جلسه دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه با اشاره به سیاست دانشگاه علامه طباطبائی برای ارائه گونه¬ای دیگر از رسالت آمورشی بر اساس نیاز سازمان های مختلف ظرفیت گفت: امیدواریم با این همکاری مشترک و با ظرفیت های خوبی که در آموزش‌های تخصصی آزاد در دانشگاه علامه طباطبائی داریم، نیاز سازمان منطقه آزاد کیش را برآورده نماییم. او با بیان تفاهم نامه همکاری مشترک دانشگاه علامه طباطبائی با سازمان ها و نهادهای مختلف کشور تصریح کرد: برای ارائه این ظرفیت در کیش، نیاز به احداث یک مرکزی است که بتوانیم در آن فعالیت های تخصصی انجام دهیم. او خاطر نشان کرد: تجربه‌های همکاری با سازمان های بورس و بانک‌ها پیشینه خوبی است که امیدواریم در این همکاری نیز دستاوردهای خوبی را شاهد باشیم.

  دکتر سلیمی در ادامه سخنانش با اشاره به این که منطقه آزاد کیش یکی از  قطب های گردشگری کشور است و وجود هتل های فراوان در آن ضرورت و نیاز به آموزش های تخصصی دارد خاطر نشان کرد: دانشگاه می‌تواند با آموزش های تخصصی هتلداری، گردشگری، کسب درآمد و مدیریت  مالی و همچنین با استفاده از ظرفیت های موجود بین المللی خود این اهداف را برآورده نماید. او همچنین ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و استفاده از شتاب دهنده ها در حوزه علوم انسانی به خصوص در امور مالی و گردشگری را از مهم ترین مصادیق این همکاری مشنرک برشمرد.
 در ادامه دکتر جعفر آهنگران سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با بیان سوابق درخشان علمی و پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی بیان داشت گفت: با توجه به بررسی های انجام شده آموزش دوره های آموزش کوتاه مدت برنامه ریزی شده می تواند به رونق خدمات مناسب و بهینه تر در هتلداری، خدمات گردشگری و در پروژه‌های اقتصادی کیش کمک کند. او افزود: امیدواریم که دانشگاه علامه  طباطبائیاین کار بزرگ را انجام دهد و با راه اندازی پردیس دانشگاه علامه طباطبائی در کیش بتوانیم خلاء های موجود را برطرف نماییم.

 

 

تاریخ درج خبر: دوشنبه ١٦ فروردين ١٤٠٠ - ساعت درج خبر: ٠٨:٣٢ - شماره خبر: ١٤٦٣٩ - تعداد بازدید: 1469  

نسخه چاپي