• معرفی مرکز رشد و نوآوری

معرفی مرکز رشد
مرکز رشد واحدهای فناور علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی همانند دیگر مراکز رشد دانشگاهی، بر اساس سیاست های برنامه های سوم و چهارم توسعه دولت و به منظور ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی-کاربردی، توسعه کسب و کار های کوچک و متوسط دانش بنیان، تسهیل انتقال دانش و فناوری از مراکز دانشگاهی به دیگر مراکز جامعه و صنعت و برطرف نمودن نیازهای جامعه، ایجاد و گسترش یافته است.

ساختمان مرکز رشد با پتانسیل پذیرش 20 واحد فناور (معرفی واحدهای فناور مستقر تا به امروز) در تاریخ 30 بهمن ماه 1395 به طور رسمی افتتاح شد و در تاریخ 18 اردیبهشت ماه سال 1396 آئین آغاز به کار مرکز با حضور دکتر سورنا ستاری معاون محترم علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری و دکتر حسین سلیمی رئیس محترم دانشگاه علامه طباطبائی برگزار گردید.

خدمات مرکز رشد
* تامین محل کار به همراه تجهیزات ضروری
*تسهیل دسترسی به نیروی کار متخصص و شبکه سازی مفید
*بهره مندی از اینترنت دانشگاه
*سالن کنفرانس و همایش
*ارائه مشاوره های مدیریتی و تجاری سازی
*ارزیابی عملکرد
*صدور گواهی و معرفی نامه
*اطلاع رسانی رویدادهای علمی، پژوهشی و فناوری


معرفی مرکز نوآوری
مرکز نوآوری علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه شامل 5 واحد مجزا از هم می باشد که در حال حاضر دو مجموعه در قالب شتابدهنده و یک مجموعه در قاموس کافه ای برای برگزاری رویدادهای حوزه علوم انسانی و اجتماعی و گردهمایی افراد متخصص، دانشجویان، اساتید و علاقمندان این حیطه فعالیت خود را آغاز کرده اند.
شتابدهنده های حاضر (پیش رشد) متعهد به جذب و پروش ایده و تجاری سازی آن بوده و در این زمینه محل استقرار فیزیکی، منابع لازم، رویدادها و کارگاه هایی جهت آشنایی و تسریع فرایند تجاری سازی به کارآفرینان و دانش آموختگان ارائه می دهد.
فرایند پذیرش تیم های مرحله پیش رشد مرکز نوآوری توسط شتابدهنده ها به صورت مستقل برنامه ریزی و اجرا می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت مراکز مراجعه فرمایید:
شتابدهنده نوین تک - شروع فعالیت: شهریور 96

شتابدهنده فینووا- شروع فعالیت: فروردین 97

کافه خرد-شروع فعالیت: اردیبهشت 97