• خدمات مرکز فناوری اطلاعات

کلیه دانشجویان گرامی جدید الورود جهت استفاده از خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه می بایست از طریق پرتال فناوری اطلاعات به آدرس اینترنتی its.atu.ac.ir نسبت به ساخت اکانت اقدام نمایند.


اهم خدمات مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات عبارتند از:

1. اینترنت پر سرعت : سرویس اینترنت به صورت 24 ساعته در تمامی ساختمانهای دانشگاه اعم از خوابگاه،  دانشکده و ساختمانهای اداری با نام کاربری یکپارچه ایمیل دانشگاهی در دسترس دانشجویان گرامی می باشد.

2. پست الکترونیکی دانشگاهی: ارائه فضای امن و مطمئن جهت ایمیل دانشگاهی بر بستر استاندارد(mail.atu.ac.ir) ممکن شده است. راهنمای نحوه ی ثبت نام و یا بروز رسانی اطلاعات در این سامانه از طریق بخش راهنما در سایت مرکز فناوری اطلاعات به آدرس ict.atu.ac.ir قابل دسترسی است.

3. ارائه فضای محاسباتی: مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات برای دانشجویان و پژوهشگران محترم اقدام به راه اندازی سامانه درخواست فضای محاسباتی نموده است. دانشجویان محترم امکان درخواست بسترهای نرم افزاری جهت انجام عملیات محاسباتی با توان بالا (شبیه سازی)  و یا هرگونه عملیات که نیاز به توان بالای محاسباتی، ذخیره سازی و ارتباطی را دارا می باشند. این فضا از طریق آدرس its.atu.ac.ir قابل دسترسی است.

4. سامانه آموزش مجازی: سیستم پرتال استادان دانشگاه علامه طباطبائی و مدیریت دروس دانشگاه  توسط مرکز فناوری اطلاعات راه اندازی و آماده بهره برداری گردیده است.دانشجویان محترم می توانند با استفاده از این سیستم، استاد خود را جستجو کرده و در بخش اطلاعات آموزشی استاد مربوطه با کلیک برروی دروس از مزایای این سیستم استفاده نمایند و یا از طریق آدرس اینترنتی elearning.atu.ac.ir و ورود از طریق پرتال فناوری اطلاعات اقدام نمایند.

5. ارائه کانکشن اتصال VPN: بهره مندی از مقالات فارسی و انگلیسی درمحیطی خارج از دانشگاه از طریق کانکشن vpn و دسترسی برای تمامی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری و اعضای محترم هیئت علمی ممکن می باشد.کانکشن vpn از طریق وب سایت مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات به آدرس ict.atu.ac.ir قابل دسترسی و دانلود است.

6. فضای ابری دانشگاه: امکان ذخیره و اشتراک گذاری فایل از آدرس cloud.atu.ac.ir و به صورت یکپارچه با سامانه ایمیل دانشگاهی فراهم شده است.

7. فرم های دانشجویی: دسترسی به تمامی فرم های دانشجویی برای درخواستهایی از قبیل اشتغال به تحصیل، درخواست مهمان و مواردی ازین دست در وب سایت مرکز فناوری برای دانشجویان فراهم می باشد.

8. دانلود نرم افزارهای کاربردی: تمامی نرم افزار های عمومی کاربردی از سایت مرکز فناوری اطلاعات  (سامانه پشتیبانی آنلاین به آدرس ict.atu.ac.ir)  قابل دسترس و دانلود می باشد.

9. سامانه سپاد: این سامانه به منظور تسهیل و تسریع در ارائه خدمات پشتیبانی شبکه، اینترنت، سامانه ها و سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری دانشگاه علامه طباطبایی و در راستای رفاه دانشجویان گرامی توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه راه اندازی گردیده است. امکان درج و پیگیری درخواست کاربران، به طوری است که هرگونه درخواست در این سامانه در زمان و تاریخ مشخص ثبت می شود و سپس درخواست به سیستم آنلاین مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات ارسال و در لیست پیگیری قرارمی گیرد. این سامانه از طریق صفحه sepad.atu.ac.ir قابل دسترسی است.

10. سوالات متداول و راهنما: طرح و پاسخ سوالات متداول در مورد خدمات مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات در وب سایت دانشگاه برای دانشجویان محترم در دسترس می باشد.