• خبر روز


گردشگری ارزان

در سالهای دورتر، گردشگری تنها متعلق به قشر سرمایه دار و مرفه جامعه قرار داشت اما با افزایش شهرنشینی و فشرده شدن کارها در شهرها، نیاز به سفر و برطرف کردن خستگی ناشی از کارهای روزمره در تعطیلات و روزهای آخر هفته بسیار مورد توجه قرار گرفت. نکته قابل توجه آن است که بسیاری از افراد علیرغم علاقه بسیار به سفر توانایی مالی در این مورد را ندارند. یکی از راههایی که مورد توجه خاص بسیاری از گردشگران در دنیا قرار گرفته است روشهای مختلف کسب درآمد حین سفر میباشد که در این مطلب سعی شده است که به چند نمونه بطور خلاصه از این راهکارها اشاره شود:

آموزش زبان

بسیاری از غیر فارسی زبانان علاقه مند به یادگیری این زبان اصیل برای بهره گیری از مفاهیم فرهنگی ایرانی هستند اما با توجه به هزینههای یادگیری آن، نمیتوانند این نیاز خود را برطرف کنند. اگر بر زبان انگلیسی مسلط باشید میتوانید فارسی را به علاقه مندان آن بیاموزید.

 

 شغلهای آنلاین

کارهایی که از طریق راه دور و آنلاین انجام پذیر است همچون طراحی سایت، فتوشاپ، عکاسی، ترجمه، نویسندگی و... 

آرایشگری

اگر شما توانایی و هنر آرایش مو را داشته باشید میتوانید در هر زمان و مکانی از این هنر خود استفاده بهینه نموده و به خدمات و کسب درآمد بپردازید. این کار در هاستلها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. 

میوه چینی

بدین صورت است که گردشگران مخصوصا کوله بهپشتان به باغات و مزارع رفته و به چیدن میوه و محصولا مشغول میشوند. این کار بیشتر بصورت فصلی انجام میشود و بسیار مفرح و روحیه بخش است.

کار در هاستل

این روش بدین گونه است که با چندساعت کار در هاستل مانند ریسپشن یا خدمات اتاقها میتوان اقامت رایگان به همراه وعدههای غذایی دریافت نمود. حتی میتوان در ازای این کار پول هم دریافت کرد. این روش جزو کارهای سبک و آسان است که بسیار مورد توجه علاقه مندان به گردشگری ارزان قرار گرفته است.

 نگهداری از خانه

شما میتوانید به منزل کسی که در همان بازه زمانی سفر شما به مکانی دیگر سفر کرده است مراجعه نموده و بدلایل مختلف از جمله مراقبت از خانه، مزاقبت از گل و گیاه، مراقبت از حیوانات خانگی به شما اقامت رایگان هدیه داده یا حتی بتوانید دستمزد دریافت کنید.

ماساژ

این کار نیز به نوبه خود یک هنر و یک حرفه است که نیاز به مکان و زمان خاصی ندارد و شما میتوانید در هر مقصدی از سفر خود انجام داده و کسب درآمد نمایید.

 کار در کافه یا رستوران

این کار بیشتر برای کسانی که دورههای مختلف بارتندر یا ترکیب کردن غذاها و نوشیدنیهای مختلف را دیده اند مورد توجه قرار گرفته و کسب درآمد نماید.

 

 سفرنامه نویسی

با نوشتن سفرنامه در حین سفر و ارسال آن برای مجلات، روزنامهها و سایتهای مختلف میتوان در سفر درآمدزایی کرد. 

 کار در مزرعه

این کار در عین حال که میتواند اقامت و غذای رایگان به همراه داشته باشد، میتواند درآمد ناچیزی را هم برای گردشگران فراهم کند. درضمن بسیاری از مخاطبان گردشگری ارزان طبیعت گرد به خصوص کوله به پشتان علاقه مند به تجربه اینگونه کارها هستند.

کار روی کشتی

آموزش موسیقی

 آموزش رقص

 آموزش یوگا

کار در ساختمان سازی

 نگهداری از کودک

 آموزش ورزش

تور لیدر

 فروش صنایع دستی

عکاسی

 

در مجموع موارد مذکور فقط به عنوان مثال بیان گردید و با توجه به نبوغ و خلاقیت گردشگران میتوان هزاران ترفند دیگر برای کسب درآمد در سفر و انجام گردشگری ارزان ارائه داد.

در خارج از ایران سایت هایی برای کاریابی در سفر ایجاد شده است که به گردشگران کمک میکند بتوانند در سفر و مقصد مورد نظر کسب درآمد نمایند که میتوان به عنوان نمونه به موارد زیر اشاره کرد:

 Hippohelp.com
workawaay.info
Hosteltravrljobs.com

در داخل ایران نیز مجموعه کوچیتا کوشیده است با برقرار کردن ارتباط بین گردشگران و میزبانان آن‌ها به این اتفاق دست یابد. در سایت کوچیتا این قابلیت قابل دسترسی است که هرکس در صفحه شخصی خود حرفههای شخصی را بیان کرده و با دیگران در مورد آنها به تبادل نظر و کفتگو بپردازد.

منبع: https://koochita.com

https://koochita.com/safarnameh/show/259

تاریخ درج خبر: 1399/09/17  -  ساعت درج خبر: ١٥:٥٤  -  شماره خبر: ١٣٥٩٠  -  تعداد بازدید: 77


خروج