• خبر روز


آغاز به کار آکادمی اشتغال و کسب و کار دانشگاه علامه طباطبائی/ فراخوان برگزاری اولین دوره راه اندازی استارت آپ

مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی با حمایت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به راه اندازی آکادمی اشتغال و کسب و کار نموده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، هم زمان با شروع سال تحصیلی جدید، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی با هدف  آماده سازی دانشجویان، دانش آموختگان و کلیه افراد جویای کار و یا علاقمند به حوزه کارآفرینی در سراسر کشور این آکادمی را راه اندازی کرد. این آکادمی درنظر دارد ضمن فراهم نمودن زمینه آشنایی و شناخت بیشتر دانشجویان و دانش آموختگان از ویژگی ها و علاقمندی های شغلی، دانش لازم را جهت ارتقای توانمندهای خود در راستای ورود به عرصه کسب و کار و متناسب با نیازمندی ها و مهارت هایی که کارفرمایان در بدو استخدام از آنها انتظار دارند، فرا گیرند.

از این رو گام اول ورود به این آکادمی، شرکت در آزمون استعدادیابی است که مختص دانشجویان و دانش آموختگان حوزه علوم انسانی و اجتماعی طراحی شده است. بعد از این آزمون، ضمن ارسال کارنامه وضعیت استعدادهای فردی برای متقاضیان شرکت در دوره های آکادمی، مصاحبه ای نیز با آنان ترتیب داده می شود تا علاقمندی ها و استعدادهای شغلی آنها بیشتر شناسائی شود و براساس آن، توصیه های شغلی لازم و نیز نحوه مشارکت در دوره های آموزشی در قالب مدارس راه اندازی کسب و کار و یا اشتغال عمومی یا تخصصی  به آنها ارایه می شود.  به این ترتیب علاقمندان می توانند به صورت کاملا هدفمند و اگاهانه در دوره های مهارتی متناسب با استعدادهای خود شرکت نمایند. پس از اتمام دوره های آموزشی امکان کارآموزی در شرکت های بخش خصوصی و شتابدهنده های تخصصی حاضر در مرکز رشد دانشگاه برای افرادی که با موفقیت دوره ها را پشت سر گذاشته اند، فراهم می گردد تا کارجویان و کارآفرینان بتوانند در عمل مهارت های آموخته شده خود را محک بزنند.

در نهایت بخشی از افرادی که دوره های آموزشی و کار آموزی مدارس را با موفقیت پشت سرگذاشته باشند و مدرک معتبر دوره را از دانشگاه علامه طباطبائی دریافت کرده باشند، به شرکت ها و کارفرمایان متقاضی جذب نیروی انسانی توانمند معرفی می گردند تا ادامه مسیر بالنده شغلی خود را در این شرکتها طی کنند.

لازم به ذکر است سه نفر برتر آزمون استعدادیابی و مصاحبه از پرداخت شهریه دوره معاف بوده و همچنین هزینه کلیه دوره های برگزار شده این مدارس برای دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه علامهه طباطبائی به صورت نیم بها محاسبه خواهد شد. علاوه براین موارد، مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه در نظر دارد تا به افرادی که به صورت داوطلب در راستای تحقق اهداف و وظایف مراکز رشد و کارآفرینی دانشگاه کمک می نمایند، بورس رایگان شرکت در این دوره ها را اعطا نماید تا انگیزه و مشارکت لازم در دانشجویان علاقمند به انجام فعالیت های اجرایی در دانشگاه بیشتر ایجاد گردد. به همین منظور سایت ویژه ثبت نام و اطلاع رسانی آکادمی اشتغال ومدرسه کسب و کار دانشگاه به آدرس ta.atu.ac.ir  ایجاد شده است. از دانشجویان، دانش آموختگان، اشخاص متقاضی شغل و کلیه افراد علاقمند به ارتقای توانمندی های فردی در عرصه علوم انسانی و اجتماعی دعوت می شود جهت کسب اطلاع از آخرین دوره های برگزار شده در این آکادمی و نیز بهره مندی از فرصتهای شغلی موجود در حوزه علوم انسانی و اجتماعی کشور به آدرسta.atu.ac.ir و یا درگاه اینترنتی مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه به آدرسkarafarini.atu.ac.ir مراجعه نمایند.

منتظر و پیگیر مدارس و دوره های تخصصی آتی ما از طریق مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه باشید.

نشانی اینترنتی جهت مطلع شدن از آخرین اخبار، اطلاعیه ها و زمان‌های ثبت نام: ta.atu.ac.ir

 

دوشنبه ١٧ شهريور ١٣٩٩ - ١٢:٠٤ شماره خبر: ١٢٨٠٣ بازدید: 4643نسخه چاپي