• اخبار


همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی فرهنگی در جامعۀ ایران» با موفقیت برگزار شد

چهارمین همایش ملی «پژوهش‌های اجتماعی فرهنگی در جامعۀ ایران» با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، قائم مقام وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، معاون وزیر راه و شهرسازی، رئیس انجمن جامعه شناسی ایران، ۵ دی‌ماه در سالن شهید مطهری دانشکدۀ علوم اجتماعی برگزار شد.

دکتر شیرین احمدنیا عضو هيئت مديره انجمن جامعه شناسي ايران و دبیر علمی این همایش در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه، از برگزاری موفق چهارمین همایش ملی "پژوهش اجتماعي فرهنگي در جامعه ايران"بر اساس اهداف از پیش تعیین شدۀ آن خبر داد و گفت: بنده مسئوليت دبيري سه همايش قبلي كه در سالهاي ١٣٨٩ تا ١٣٩٣ برگزار شد را هم عهده دار بوده‌ام. مي توانم بگويم همايش سال جاري كه براي نخستين بار با حمايت دانشگاه علامه طباطبائي برگزار شد، از ابعاد وسيعتري برخوردار بود و توفيق قابل توجهي از حيث مشاركت كنندگان و حاضران در برگزاري این همايش را شاهد بودیم.

 

او در ادامه تصریح کرد: در اين همايش از همكاري و حمايت بيش از 40 نهاد علمي پژوهشي و اجرايي دولتي، غيردولتي، انجمن هاي علمي و انجمن هاي فعال اجتماعي برخوردار شديم و در کنار این مشارکت چشم گیر، از حضور و بهره مندی از بیانات و دیدگاه های مسئولاني از جمله رئیس دانشگاه علامه طباطبائي، معاون زنان و خانواده رياست جمهوري، قائم مقام وزير بهداشت، دو معاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، رئیس سازمان بهزيستي، معاون شهردار تهران، مشاوران وزير نيرو و سازمان مديريت، و معاون دانشگاه علوم پزشكي تهران نيز برخوردار شديم.  دبیر علمی چهارمین همایش ملی پژوهش اجتماعي فرهنگي در جامعۀ ايران با اشاره به استقبال استادان و پژوهشگران از این دوره از همایش اضافه کرد: طي سه روز برگزاري این همايش، بالغ بر 36 نشست و سخنراني تخصصی بر اساس محورهای تعیین شده و حدود 200 سخنراني از سوی پژوهشگران و محققان حوزه های مختلف ارائه شد. 

احمدنیا در ادامه تاکید کرد: كتاب وزين مجموعۀ چكيده مقالات همايش مشتمل بر 315 مقالۀ پذيرفته شده منتشر و در اختيار شركت كنندگان قرار گرفته است.  وی با اشاره به سوژۀ محوری این همايش گفت: چهارمین همایش را با موضوع «نابرابري و عدالت اجتماعي» قرار داديم كه در عمل يك سوم مقالات دريافتي حول اين سوژه ارسال شده بود. از امتيازات اين همايش حضور تنوع رويكردها، ابعاد ملي همكاري و مشاركت ارزندۀ پژوهشگران جوان در كنار استادان پيشكسوت بود.

او اضافه کرد: بر مبناي تجربۀ موفق امسال كه تلاش كرديم همكاري خود را علاوه بر دانشگاه تهران كه ميزبان همايش هاي قبلي بود با دانشگاه علامه طباطبائي نيز گسترش دهيم و اميدواريم از همكاري ميان انجمن جامعه شناسي ايران و اين دانشگاه و مجموعۀ استادان، پژوهشگران و دانشجويان آن در سال هاي آتي نيز برخوردار شويم.

يکشنبه ١٧ دی ١٣٩٦ - ١٦:٠٥ شماره خبر: ٥١٧١ بازدید: 3138 نسخه چاپي