• اخبار


آخرین فرصت دانشجویان دکتری برای اعزام به فرصت مطالعاتی پایان شهریور اعلام شد

سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: تنها دانشجویانی که اواخر سال گذشته مجوز (فرصت مطالعاتی خارج از کشور) داشتند، تا پایان شهریور سال جاری فرصت اقدام دارند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، بنا بر اعلام سازمان امور دانشجویان با توجه به شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان، تعطیلی دانشگاه ها و همچنین برگزاری کلاس های درسی به روش برخط و ایجاد محدودیت‌های رفت و آمد که یکی از چالش‌های مهم و تاثیر گذار برای تمامی کشورهای جهان است، موضوع تعیین سهمیه های فرصت های مطالعاتی خارج از کشور سال جاری برای دانشجویان دوره دکتری داخل و همچنین سایر موضوعات مرتبط با فرصت تحقیقاتی در شورای مرکزی بورس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. این شورا تعیین سهمیه های فرصت تحقیقاتی خارج از کشور با توجه به نامشخص بودن افق بیماری کووید ۱۹ تعطیلی دانشگاه خارج و عدم برقراری و روال عادی پروازها و نیز عدم اقدام سفارتخانه ها برای صدور روادید و همچنین با اولویت قرار دادن سلامتی دانشجویان گرامی در شرایط فعلی را قابل بررسی ندانست و هرگونه اتخاذ تصمیم را به عادی شدن شرایط موکول کرد.
همچنین دانشجویان واجد شرایط سال ۹۸ که علی‌رغم داشتن نامه حمایت مالی معتبر از این سازمان به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی موفق به اعزام برای انجام فرصت تحقیقاتی نشده‌اند با رعایت حداکثر زمان خروج از کشور و نیز اطمینان از کنترل پروتکل های بهداشتی طبق شیوه نامه مربوطه تا پایان شهریور ۹۹ فرصت اقدام و اعزام دارند.
این شورا در خصوص دانشجویانی که در فرصت تحقیقاتی در کشور محل تحقیق حضور دارند نیز مقرر کرد تا دانشجویان متقاضی پس از ارسال درخواست به دانشگاه و ذکر دلایل توجیهی وتحقیقاتی خود، در صورت وجود اعتبار حداکثر تا سقف دو ماه به صورت ریالی به تشخیص اداره کل بورس می توانند از تسهیلات برخوردار شوند.
 لازم به ذکر است کماکان استفاده از فرصت تحقیقاتی داخل بدون در نظر گرفتن سهمیه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی امکان پذیر می باشد. 

شنبه ١٤ تير ١٣٩٩ - ١٣:٥٧ شماره خبر: ١٢٤٥٢ بازدید: 452نسخه چاپي