هسته گزینش کارکنان دانشگاه - قوانین و مقررات - مراحل گزینش داوطلبان - نحوه بررسی اعتراضات

 

بسم الله الرحمن الرحیم


 
منشور اخلاقی هسته گزینش کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی
«عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید»
                                                                                                                     "امام خمینی (ره)"


 
با استعانت از خداوند متعال، در ظلّ توجّهات حضرت ولی عصر (عج) و با عنایت به کلام ملکوتی امام راحل (ره) ، به منظور اهمیت و پاس داشت جایگاه گزینش کارکنان در جذب و بکارگیری نیروی انسانی متعهد و متخصص که میراث جاودان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران است منشور اخلاقی گزینش کارکنان را، با رویکرد فرهنگی و تربیتی، در پنج اصل به شرح ذیل مورد توجه قرار می دهیم:
 
 
1. اصل احترام و اکرام
باتوجه به شأن و منزلت مراجعان و رعایت حریم و حرمت آنان همچنین با ملاحظه­ ی کرامت انسانی، رفتار متین توأم با خوش رویی و انتقاد پذیری را درفرآیند گزینش داوطلبان و کارکنان وظیفه­ ی خود می­دانیم.
2. اصل التزام به قوانین ومقررات
به منظور التزام عملی به وظایف سازمانی در مراحل گزینش کارکنان سازمان، سعی خواهیم کرد ارزش­های حاکم بر هسته­­ ی گزینش، با اهداف قوانین و مقررات هماهنگ باشد.
3. اصل شفافیت درحقیقت جویی
برای تحقق حق و عدالت، خودداری از کتمان واقعیات در قبال  افراد مورد گزینش، به عنوان یک ضرورت مهم تلقی می شود.
4. اصل امانت و راز داری
در راستای صیانت از اسرار و اطلاعات محرمانه­ ی داوطلبان و کارکنان سازمانی و نیز پرهیز از افشای اسناد و مدارک مربوط به داوطلبان و کارکنان، رازدار، امین و متعهد خواهیم بود.
5. اصل رعایت انصاف
برای حمایت از حقوق فردی، اجتماعی و اخلاقی افراد طبق موازین شرعی، ضمن خودداری از هرگونه جانبداری و تلاش درانجام وظایف و مأموریت سازمانی، رعایت انصاف برای تحقق قانون گرایی را سرلوحه ­ی  کار خود قرار می دهیم.


هسته گزینش کارکنان دانشگاه علامه طباطبائی