• خبر روز


نشست تحلیلی راهپیمایی اربعین برگزار می گردد

نشست تحلیلی راهپیمایی اربعین از سوی گروه آموزشی فلسفه با حضور جمعی از استادان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی 27 بهمن ماه جاری در محل دانشکده الهیات و معارف اسلامی برگزار می گردد.

دکتر محسن حبیبی عضو هیئت علمی گروه فلسفه و دبیر علمی این همایش در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه ضمن اعلام این خبر گفت: این نشست با هدف بررسی دیدگاه اعضای هیئت علمی شرکت کننده در مراسم پیاده روی اربعین امسال به عنوان یک پدیده نوظهور برگزار می گردد. وی افزود: در طی این نشست استادان حاضر که توفیق شرکت در مراسم اربعین امسال را داشته اند، در تخصص های مختلف  فلسفه، جامعه شناسی و علوم سیاسی به بررسی ابعاد مختلف این رویداد مذهبی، سیاسی و اجتماعی خواهند پرداخت. وی با اشاره به ضرورت توجه به ابعاد مختلف این رویداد از جنبه علمی و همچنین استفاده و بهره مندی از دیگاه ها و نقطه نظرات اعضای هیئت علمی که خود از نزدیک در این اجتماع مردمی شرکت داشته اند تصریح کرد: برگزاری این نشست هم اندیشی می تواند در هدف گذاری و جهت دهی به این اجتماع بزرگ تاثیرگذار باشد.

دکتر حبیبی خاطر نشان کرد: این نشست با حضور آقایان دکتر اردشير انتظاري مدير گروه پژوهشگري اجتماعي، دکتر ابوالقاسم فاتحي دهاقاني مدير گروه علوم اجتماعي پردیس تحصیلات تکمیلی، دکتر عباس اشرفي عضو هیئت علمی گروه علوم قرآن و حديث، دکتر هادي آجيلي عضو هیئت علمی گروه روابط بین الملل، دکتر روح اله محمدعلي‌نژادعضو هيأت علمي گروه علوم قرآن و حدیث، دکتر عباسعلي‌ وفايي عضو هيأت علمي گروه ادبیات فارسی، دکتر عليرضا اميد بخش عضو هيأت علمي گروه زبان اسپانیولی، حجه الاسلام و المسلمین آقای سيد ضياء حسيني معاون دفتر نهاد رهبري دانشگاه، دکتر حميدرضا نواب‌ پور عضو هيأت علمي گروه آمار برگزار  خواهد شد. 

لازم به ذکر است این نشست چهارشنبه 27 بهمن ماه در محل سالن اجتماعات شهید مطهری دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی برگزار می گردد.

شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٥ - ١٣:١٠ شماره خبر: ٢٦٥٥ بازدید: 3195 نسخه چاپي